• Světová jednička Sanghyeok Woo opět na startu!

  Zítra už to vypukne! 6. ročník mezinárodního atletického mítinku HVĚZDY V NEHVIZDECH je doslova přede dveřmi. Pojďme si představit největší hvězdy královské disciplíny, skoku vysokého mužů. Na startu nebude chybět aktuální světová jednička, Korejec Sanghyeok Woo. Vloni skončil v Nehvizdech sice až pátý, ale pár dní na to v Hustopečích překonall 236 cm a tímto osobním rekordem nastartoval sezónu snů: 1. místo na halovém MS a 2. místo na venkovním MS. Soupeři mu budou šestý muž světového šampionátu v Oregonu Kubánec Luis Zayas nebo pátý z halového MS v Bělehradě Brazilec Thiago Moura. Chybět nebude ani loňský vítěz a rekordman mítinku Thomas Carmoy z Belgie, české naděje pak pokusí vzkřísit Jan Štefela a Josef Adámek. Nezapomeňte, již zítra od 17 hod. se centrem světové atletiky stávají Nehvizdy!

 • Získá Tomáš Staněk čtvrtý triumf v řadě?

  Na čtvrtý triumf v řadě má jistě zálusk domácí hvězda, Tomáš Staněk, úřadující halový mistr Evropy a bronzový z ME v Mnichově a výkonem 21,23 m z roku 2020 i držitel nehvizdského rekordu! Zdatným soupeřem mu bude stříbrný medailista z her Commonwealthu 2018 a úřadující africký šampion Enekwechi Chukwuebuka z Nigérie s osobním rekordem 21,80 m nebo Srb Armin Sinančevič, 2. z ME v Mnichově v loňském roce a s osobním rekordem 21,88 m také horký favorit na vítězství, stejně jako polský borec Konrad Bukowiecki, jehož osobní rekord činí neskutečných 22,25 m! Přijďte se v úterý 31. ledna osobně podívat na to, zda Tomáš Staněk prodloužil svou skvělou sérií vítězství a zda jeho rekrod mítinku odolal náporu zdatných soupěřů!

 • Vrh koulí žen má světové obsazení!

  Disciplínou, kde se startovní pole hemží medailistkami z ME, MS či OH, je vrh koulí žen. Jako první si představme Jessicu Schilder z Nizozemí, vloni v Nehvizdech sice až sedmá, ale to byl jen začátek halové sezóny, kterou korunovala ziskem bronzu na halovém kontinentálním mistrovství v Bělehradě a následně zářila ve venkovní sezóně, kdy získala bronz jak na MS, tak na ME. Velkou soupeřkou jí bude jistě švédská halová vicemistryně Evropy Fanny Roos, finalistka MS i OH, nebo vloni v Nehvizdech druhá Sarah Mitton z Kanady s famózním osobním rekrodem 20,33 m, finalistka MS a vítězka Her Commonwealthu. Ambice na úspěšný vstup do halové sezóny bude mít jistě také Anita Márton z Maďarska, někdejší halová mistryně světa i Evropy, bronzová medailistka z OH 2016, 2. na MS 2017 a Sara Gambetta z Německa, obhájkyně loňského nehvizdského triumfu. Nenechte si ujít strhující souboj těch nejlepších koulařek světa a 31. ledna si ve svém diáři zaškrtněte tučným písmem!

 • Favoritky soutěže výšky žen

  Již za 11. dní proběhne 6. ročník mezinárodního atletického mítinku HVĚZDY V NEHVIZDECH a my vám začneme představovat největší hvězdy jednotlivých disciplín. Jako první si představíme nejvězší favoritky skoku vysokého žen, které se představí v odpoledním bloku od 15:00. Loňské vítězství bude obhajovat Yuliya Chumachenko z Ukrajiny, těsnou porážku z 5. ročníku ji bude jistě chtít oplatit Ella Junnila z Finska, v roce 2022 v Nehvizdech stříbrná a na HME 2021 bronzová. Do jejich souboje bude chtít jistě promluvit i bronzová medailistka z Her Commonwealthu Kimberly Williamson z Jamajky, s osobním rekordem 196 cm Kristina Ovchinnikova z Kazachstánu nebo některá z českých nadějných výškařek. 

 • TV záznam na ČT SPORT

  Kdo nebyl v hale a nebo nesledoval live stream, již tento ČTVRTEK 3.2. od 16:25 na programu ČT SPORT máte možnost vidět vše podstatné během půlhodinového záznamu.

 • V Nehvizdech se představí čtvrtý výškař z OH 2021!

  Další olympionik, který se představí v Nehvizdech, je WOO Sang-hyeok z Korejské republiky. Na OH 2021 v Tokiu skončil na sice nepopulárním, ale přesto skvělém čtvrtém místě a to díky osobnímu rekordu 2,35 m!

  foto: The Korea Herald

 • Do Nehvizd míří nejlepší skokan všech dob!

  236 cm ve výšce, 847 cm v dálce, vloni finalista OH v Tokiu v obou disciplínách, to je JuVaughn HARRISON, teprve 22ti letý skokanský zázrak z USA.

  foto:  Matthias Schrader

 • Rekordman mítinku Isachenkov se vrací na místo činu

  Vloni v Nehvizdech zvítězil výkonem 796 cm, v létě pak venku svůj osobní rekord posunul na 797 cmYaroslav Isachenkov z Ukrajiny.

 • Mistr Velké Británie 2020 ve skoku dalekém

  Do Nehvizd se poprvé podívá i Reynold Banigo, mistr Velké Británie ve skoku dalekém z loňského roku. S osobním rekordem 794 cm má ambice na překonání 8 metrové hranice. Povede se mu to právě u nás?

  foto: British Athletics

 • Nehvizdy čeká souboj dvou nejlepších výškařů sezóny

  Nehvizdy se těší na bitvu jako řemen! Dva aktuálně nejlepší výškaři sezóny, oba shodně s výkonem 233 cm – již dříve představený Jamal Wilson z Baham a také Luis Enrique Zayas Fernández z Kuby, juniorský mistr světa z roku 2016.

  foto: World Athletics

 • Hvězda výšky žen přiletí až z ostrova Svatá Lucie

  Ve skoku do výšky žen se představí Levern Spencer z ostrova Svatá Lucie. 1. na Pan American Games, 1. na NCAA, 6. na OH, aktuálně 5. místo ve světovém žebříčku. Světová extratřída s osobním rekordem 198 cm.

  foto: slhta.com

 • Tynita Butts Towsend opět Hvězdy nevynechá

  Vloni v Nehvizdech skončila na 3. místě a i letos nevynechá! Do Nehvizd se ráda vrací Tynita Butts Towsend, reprezentatka USA na MS 2019, s osobním rekordem 193 cm.

 • Na Hvězdách se představí i aktuální česká jednička

  Marek Bahník s osobním rekordem 225 cm, aktuálně jasná česká jednička. V Nehvizdech by se rád přiblížil svému snu a to kvalifikovat se na OH.

 • Edgar Rivera z Mexika dorazí do Nehvizd autem

  Mexičan, který do Nehvizd dorazí autem? Ano! Edgar Rivera (osobní rekord 230 cm), olympionik a světová stálice mužské výšky, totiž studuje v Německu 🙂

  foto: milenio.com

 • Další účastník MS v Doha ve výškařském sektoru

  Výška mužů bude mít skutečně startovní listinu plnou velkých jmen. Dalším z plejády borců s osobákem nad 230 cm je McEwen Shelby z USA, NCAA mistr USA a reprezentant USA na posledním MS v Doha. Jeho osobní rekord je 231 cm!

  foto: University of Alabama Athletics

 • Vycházející hvězda švýcarské výšky

  S čerstvým osobákem 230 cm do Nehvizd zamíří začátkem února také 26letý sympaťák Gasch Loic, vycházející hvězda švýcarské výšky.

  foto: athletix.ch

 • I Tomáš Staněk se vrací do Nehvizd!

  Těšit se můžeme i na milovníka dobré kávy Tomáše Staňka. S výkonem 22,17 m národní rekordman, držitel rekordu našeho mítinku, 3. na MS a 2. na ME. Halu v Nehvizdech dobře zná a na mítink se těší!

 • Nehvizdy přivítají i mnohonásobného mistra Lucemburska

  Další z „drobečků“, které si vyzkouší halu v Nehvizdech v koulařském sektoru, je Bob Bertemes, mnohonásobný mistr Lucemburska, který je výkonem 22,22 m rekordmanem své země.

  foto: European Athletics

 • Italské mládí ukáže svou sílu

  Nehvizdy přivítají i policistu a mistra své země Leonarda Fabriho. Italský mladíček, který se každým závodem zlepšuje, je medailista z ME do 19 i do 23 let s osobákem 21,99 m.

  foto: FIDAL COLOMBO/FIDAL

 • Egyptský mistr vyráží z tepla do zimy

  Dalším potvrzeným účastníkem v koulařském sektoru je Mostafa Arm Hassan. Egyptský rodák, mistr své země a 3. nejlepší koulař afrického kontinentu se pyšní osobákem 21,31 m.

  foto: The Coloradoan

 • Do Nehvizd míří Gianmarco Tamberi!

  Italský fenomén Gianmarco Tamberi míří do Nehvizd. Národní rekordman své země se pyšní neuvěřitelným osobním rekordem 239 cm!!! Mistr světa i Evropy díky parádní show, kterou při závodech dělá, naplňuje největší sportovní haly po celém světě. Bohužel kvůli koronaviru se budete na Gianmarca dívat pouze online. Věříme, že se mu u nás zalíbí a další ročník už si užijeme všichni společně v hale. Gianmarco se od mládí vyznačuje tím, že závodí vždy s jednou polovinou obličeje oholenou. Tu druhou má naopak zarostlou temperamentním italským vousem.

  foto: Reuters

 • Další z navrátliců do výškařského sektoru

  Dalším z navrátilců do výškařského sektoru je Chris Baker, mistr Velké Británie a bronzový medailista z ME s parádním osobákem 236 cm! V roce 2020 nám Chris předváděl velice vysoké skoky, ale možná i vinou zpoždění letadla a příletu na závod pozdě v noci ideálně netrefoval odraz. Věříme, že v roce 2021 už bude veškeré načasování v pořádku. Pokud z Anglie vůbec něco poletí…

 • Mnohonásobný mistr Litvy míří opět do Nehvizd

  Andrius Glebauskas – mnohonásobný mistr Litvy a třetí muž světové univerziády se k nám vrací po dvouleté odmlce. Borec s osobním rekordem 228 cm se po delší závodní odmlce vinou COVIDU-19 na závod moc těší a chtěl by se přiblížit účasti na OH. Dle tréninkových parametrů je ve skvělé formě a tak můžeme očekávat atak nového osobáku.

  foto: Vytautas Dranginio

 • Po roce se k nám vrací i portugalský obr

  Dalším z borců, které atmosféra v Nehvizdech uchvátila natolik, že se rozhodli přijet znovu. Tsanko Arnaudov – narozen v Bulharsku, ale celý život tráví v Portugalsku, v jehož barvách získal 3. místo na ME v Amsterdamu. Osobní rekord Tsanka je skvělých 21,56 m. Tsanko je se svojí postavou pro silovou disciplínu jako dělaný – jeho 2 m a 155 kg určitě rozčílit nechcete.

 • Koulařům z Jamajky se v Nehvizdech líbí!

  Ashinia Miller, jamajský koulař s osobákem 20,93 m, bude již druhým účastníkem našeho mítinku ze země atletice zaslíbené. Jeho reprezentační kolega Richards O’Dayne v roce 2019 právě v Nehvizdech stanovil nový jamajský halový národní rekord 20,68 m. Ashinia se bude u nás právě tuto metu pokoušet překonat, aby se tím dostal do čela historických národních tabulek.

  foto: www.zimbio.com

 • Fernando Fereira v Nehvizdech po třetí!

  Stejně jako jeho velký kamarád Jamal se i Fernando Ferreira vrací do Nehvizd již po třetí! Fernando se rovněž pyšní osobákem nad magickou hranicí světové extratřídy 230 cm. V hale má osobní rekord 226 cm, ale to jistě naši fanoušci ví, protože právě tento výkon je národní rekord Brazílie a Fernando jej překonal vloni právě na našem mítinku! Největší zážitek pro Fernanda je bezpochyby účast na OH právě doma v Riu v roce 2016, narození jeho syna v loňském roce a bouřlivá atmosféra po rekordním pokusu u nás v Nehvizdech. „Zájem dětí a jejich fandění ve vašem městě bylo neskutečné,“ uvedl Fernando při jednání o jeho třetí účasti. Jsme rádi, že jsme Fernanda pozvali již minulé ročníky, když nebyl ještě takovou zářící hvězdou, jaká je z něho teď. Fernando je společně s Jamalem zván na ty největší světové mítinky s mnohonásobně větším rozpočtem než máme my, ale díky nadstandartním vztahům, které jsme si vybudovali, se tyhle hvězdy vracejí rády vracejí do malého městyse kousek za Prahou!

 • Představujeme první potvrzenou Hvězdu našeho mítinku!

  První oficiálně potvrzenou hvězdou mítinku je miláček publika Jamal Wilson. Tento bahamský showman se do Nehvizd chystá již po třetí a my jsme velice rádi, že právě náš mítink se stal jeho oblíbeným! Jamal je světovou jedničkou roku 2020 a to díky vylepšení osobáku až na 233 cm! Kromě výšky se věnuje své přítelkyni, která pracuje jako profesionání fotografka. Největší zajímavostí je vlastní značka oblečení, kterou Jamal rozjíždí: www.fearlessbyhighbarz.com. Koho si za dva ročníky Jamal stihnul získat svým úžasným přístupem k fanoušků, tak ať rozhodně neváhá a kupuje!

cs_CZČeština
Powered by TranslatePress »