HVĚZDY V NEHVIZDECH 20.2.2024

International Athletics Meeting

Sedmý ročník už tradičního mezinárodního atletického mítinku Hvězdy v Nehvizdech mohu nazvat opravdu splněným snem. Jako věčný kritik akcí, které pořádám, mám z letošního ročníku obrovskou radost. Dovolili jsme si jít i proti prázdninám a přesto fanoušci ukázali, že náš mítink mají rádi a halu opět zaplnili. Dokonce se ke mně dostaly informace, že se někteří ani do haly nevešli. To mě moc mrzí, ale i to je pro nás známka, že se vám Hvězdy líbí. Termínově jsme šli také proti velkým mítinkům v Paříži, Madridu i USA a ty nejlepší atlety jsme i tak přilákali.

K vidění byla plejáda atletů ze všech pěti kontinentů. O největší pecku se postarala reprezentantka Kanady Sarah Mitton svým vrhem koulí. Dokázala překonat 20 metrů, tím vytvořila nejen rekord mítinku, ale také rekord své země. Pokoření hranice 20 metrů je v kategorii žen velká věc. Podobně dlouhé vrhy můžeme vidět jen 2-3x do roka na některé sportovní akci ve světě. Tato hranice zajišťuje zcela jistě aspiraci na titul mistryně světa. Další parádu přidal kolega ve vrhu koulí Tom Walsh. Tento borec z Nového Zélandu má doma již tři tituly mistra světa. Po několika letech lákání se nám Toma do Nehvizd podařilo dostat a to právě díky našim fanouškům. Tom loni viděl, jakou báječnou atmosféru dokážete vytvořit, a to nám moc pomohlo. Za to se odměnil dalším rekordem mítinku, který už má neuvěřitelné číslo 21,96 m. Ještě o kousek dále a máme díru ve zdi! Největší odměnou pro mne osobně bylo vidět skok vysoký přes magickou hranici 230 cm – o to se postaral už skoro domácí reprezentant z Koree Sanghyeok Woo. „Domácí“ proto, protože tento aktuální mistr světa se právě v nehvizdské tělocvičně pravidelně připravuje. Letos zde bude trávit celé léto a ladit formu na olympijské hry. Samozřejmě také Woo vytvořil nový rekord mítinku. Další rekord, a tentokrát rekord celého kontinentu, vytvořil Chubwuebuka Enekwechi z Nigérie.

V Nehvizdech už tedy bylo k vidění celkem 7 národních rekordů a představili se atleti z 60 zemí světa.

Předvedeným výkonům není co vytknout, atmosféra v hale byla doslova elektrizující a mediální dosah obrovský. Toto vše by nebylo bez našich stálých a věrných partnerů. Za možnost dostat celý svět do Nehvizd vám všem moc děkuji a věřím, že v tom se mnou pojedete i nadále.

Photo Gallery 2024

News on Instagram

The best of Hvězdy v Nehvizdech (2023)


WHEN?

20. února 2024

  • 12:30 – NATIONAL PROGRAM
  • 17:00 – INTERNATIONAL PROGRAM

WHERE?

Sports hall Nehvizdy


EVALUATION OF THE 5TH YEAR
BY THE MEETING DIRECTOR

During the past 5 years, the competion somewhere in Nehvizdy near Prague has become a clear stop for the world's best athletes. In the athletics calendar, we are together with metropolises such as New York, Boston, Madrid or Paris. We have a clear goal for the next few years - to keep the world tour in Nehvizdy and continue to bring you the best jumpers and throwers in the world. The demands of athletes and spectators are growing, and that is why we are preparing several changes. But we will tell you about that next time. Have something to look forward to...read more

HISTORIE

The international athletics meeting Hvězdy v Nehvizdech has been held since 2018 and today it already occupies a firm place in the Czech, European and world calendar of prestigious indoor meetings. Since 2020, Hvězdy v Nehvizdech has been certified by the Czech Athletic Association, in 2021 it became part of the prestigious Indoor Tour Bronze world series and in 2022 it moved to the second highest category in the world, Indoor Tour Silver! An nontraditional competition of world athletic stars with an exceptional atmosphere in a hall in Nehvizdy filled almost to bursting! The ambassadors and important personalities of the competition are the biggest Czech sports stars Helena Fibingerová, Roman Šebrle, Petra Kvitová, Tomáš Dvořák, Aleš Valenta or Lucie Hradecká!

TO DÁŠ! LISTEN TO OUR MEETING ANTHEM

FOLLOW US ON OUR SOCIAL MEDIA CHANNELS

en_USEnglish
Powered by TranslatePress »